Logotipas lt

 

Susisiekime: +370 60019573, Facebook2

 

Kaip parduoti turimus meno kūrinius ir kitus aukcionui teikiamus objektus?

 

Informacijos apie turimą meno kūrinį, knygą ir kt. pateikimas:

Vaizdinė informacija

Pradinei siūlomo objekto apžiūrai ir įvertinimui turimą meno kūrinį ar kitą aukciono objektą pristatykite mūsų biuro adresu (dėl susitikimo laiko reikia susitarti iš anksto) arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. atsiųskite jo nuotraukas. Nuotraukos turi būti pakankamai geros rezoliucijos ir ryškumo. Paveikslai yra fotografuojami iš abiejų pusių, autoriaus parašas fotografuojamas atskirai, padidintas.

Kita informacija

Pradinei informacijai taip pat reiktų nurodyti šiuos pagrindinius duomenis: autorius (jei žinomas), matmenys (cm), sukūrimo medžiaga, paveikslų atveju - pagrindo medžiaga ant kurios sukurtas paveikslas (drobė, popierius, medis), sukūrimo data ir kitą žinomą informaciją. 

Kainos nustatymas ir suderinimas

Atlikus preliminarų aukciono objekto vertinimą, su aukciono objekto savininku yra suderinama kaina. Tuo atveju, jei dėl kainos bus sutarta, yra pasirašoma sutartis dėl objekto pardavimo aukcione.

 

Informacija apie fizinio asmens sumokamus mokesčius valstybei 

Fiziniai asmenys pardavę meno kūrinį (-ius), kurių bendra vertė yra iki 2500 Eur į metus neturi mokėti valstybei 15% GPM mokesčio ir dekaruoti meno kūrinio pardavimo, mokestis mokamas nuo sumos, kuri viršija 2500 Eur. Tokiu atveju, jei parduotas meno kūrinys ar kitas aukcionui teiktas objektas yra bendra (jungtinė, pvz. sutuoktinių) nuosavybė - neapmokestinama suma yra 5000 Eur (informaciją dėl gyventojų mokamų mokesčių suteikė VMI tel. 1882).

 

Pardavimui aukcionuose priimame tapybos, grafikos paveikslus, piešinius, miniatiūras, fotografijas, istorines fotografijas, retus spaudinius, knygas, graviūras, ikonas, taikomosios dailės dirbinius (keramika, juvelyrika, tekstilė), skulptūras, gobelenus, sidabro, porceliano, stiklo dirbinius, laikrodžius, žemėlapius, medalius ir kitus kolekcionavimo objektus (kolekcinį vyną).

Atsižvelgiant į tai, kad yra rengiami spausdinti katalogai, meno kūriniai ir kiti aukcionui teikiami objektai yra priimami likus 20 darbo dienų iki aukciono renginio pradžios.